Grandmaster Flash

Grandmaster Flash

Birth name

Joseph Saddler

Born

January 1, 1958 (age 63)
Bridgetown, Barbados, West Indies

Origin

The Bronx, New York, U.S.

Műfajok

Hip-hop, old school hip-hop

Év aktív

1978-jelenlegi

Címkék

Sugar Hill, Élvezni, Elektra

a Kapcsolódó jogi aktusok

Grandmaster Flash, valamint az Őrjöngő Ötös, A Sugarhill Gang

Joseph Saddler (született: január 1, 1958), jobban ismert nevén Grandmaster Flash, egy Amerikai DJ-producer. Ő tekinthető az egyik úttörője hip-hop DJing, vágás, keverés. Flash létrehozta a Quick Mix Theory (amely lehetővé tette számára, hogy zökkenőmentesen hurok bármely részét egy dal két példányban ugyanazt a rekordot, a technika, amely ma már ismert Beat-zsonglőrködés) és punch frazing, amellett, hogy létrehozó új karcolás technikák. A csoport Grandmaster Flash and the Furious Five bevonultatják a Rock and Roll Hírességek 2007-ben ő lett az első hip-hop előadók, hogy ilyen megtiszteltetés.

Flash Barbadoson született, mielőtt családja a New York-i Bronxba költözött. A Samuel Gompers Középiskolába járt, ahol megtanulta az elektronikus berendezések javítását. Flash korai érdeklődése a DJing iránt az apja lemezgyűjteményének lenyűgözéséből származott, valamint anyja vágya arra, hogy oktatja magát az elektronikában. A középiskola után részt vett a legkorábbi New York-i DJ-jelenetben. Flash partikat játszott, és olyan rapperekkel dolgozott együtt, mint Kurtis Blow és Lovebug Starski, és végül az 1970-es évek végén megalapította saját együttesét, a Furious Five-t. A Grandmaster Flash és a Furious Five 1979-ben adta ki első lemezét, a “Superrappin'” – t az Enjoy címkén. Ezután aláírták Sylvia Robinson New Jersey-i Sugarhill címkéjét, ahol elkészítették az R&B listákat egy 12 hüvelykes “Freedom” nevű kislemezzel, amely több mint nyolc percig futott. 1980-ban szerződtek a Sugar Hill Records-hoz. Flash tanulmányt “A Kalandok Grandmaster Flash, a Wheels of Steel”, megjelent 1981-ben, egy 7 perces egyéni bemutassa a lemezjátszó készségek, valamint az első dokumentált megjelenése, az meg hol van a dal. A csoport legjelentősebb slágere az “üzenet” volt, bár Melle Mel volt a csoport egyetlen tagja, aki fellépett rajta. Bár gyakran szerepel a lemezen, a Flash nem jelenik meg a csoport egyik dalán sem, mivel kevés hely volt a turntablism képességeihez, bár a csoport hangjának központi elemét biztosította az élő előadás során. A dühös öt 1982-ben szétvált, miután pénzügyi problémák merültek fel Flash és Melle Mel között. A Grandmaster Flash számos albumot adott ki az 1980-as években, mielőtt a Furious Five ideiglenesen egyeztetett az 1988-as albumról a The Strength-en.

ma a Flash saját ruházati vonalát birtokolja, G. Phyre. 2008-ban kiadott egy emlékiratot, a Flash nagymester kalandjai: Az életem, az én Ütemeim. Flash jelenik meg, mint egy játszható karakter a videojáték DJ Hero. Továbbra is turnézik, rendszeresen koncertezik DJ-kkel.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük